+38 (044) 592-01-95

Верховна Рада ухвалила, а Президент підписав Закон від 16.11.2017 N 2213-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування".

Зокрема, Законом внесено зміни до Кримінального процесуального кодексу, якими передбачено таке:

 1. Законний обшук лише з відеокамерою:

 2. Проведення обшуку в обов’язковому порядку має фіксуватися за допомогою звуко- та відеозапису;

 3. все чого немає на звуко- та відеозаписі не може бути внесене до протоколу обшуку та використане у якості доказів у кримінальному провадженні;

 4. захист має право безперешкодно здійснювати відеозапис обшуку.

 5. Право на захист гарантується:

 6. особа у володінні якої проводиться обшук, має право користуватися правовою допомогою адвоката на будь-якій стадії проведення обшуку;

 7. якщо до обшуку не допущено адвоката, докази які отримані під час обшуку, є недопустимі.

 8. Вилучити не можна, залишити!

Тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку допускається лише у випадках:

 • для проведення експертного дослідження;

 • якщо вони отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення;

 • є засобом або знаряддям вчинення злочину;

 • якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем, чи пов'язаний з подоланням системи логічного захисту. Тепер обов’язок сторони обвинувачення робити копії необхідної інформації без вилучення техніки, на якій вона зберігається, із залученням фахівця.

Крім цього, внесено відповідні зміни до Кримінального кодексута Закону "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави".

Законнабирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім норм щодо застосування під час судового розгляду відеозаписувальних технічних засобів, які набирають чинності з 1 січня 2019 року.

FacebookTwitterLinkedin
Задать вопрос
1000 максимум символов