+38 (044) 592-01-95

22.05.2019 в Клубі Кабінету міністрів України (вул. Інститутська, 7) відбувся  Форум за тематикою «Захист прав споживачів». Центральним меседжем форуму стала необхідність тісної співпраці між виробниками, споживачами та державою, що повинно стати запорукою системних змін в секторі захисту прав споживачів.
    Форум відкрив Степан Кубів – перший віце-прем’єр-міністр України, міністр економічного розвитку і торгівлі України. Він закликав зосередити увагу на вирішенні трьох важливих завдань: 
-  забезпечити права споживача таким чином, щоб не постраждав сумлінний бізнес, 
-  підвищити суспільну свідомість та роль споживачів у самозахисті своїх прав та інтересів,
-  оптимально врегулювати законодавство та адаптувати українську систему захисту прав споживача до європейської.
    Необхідність імплементації європейського досвіду захисту прав споживачів продиктована негативними ринковими показниками, які свідчать про засилля сірого імпорту, контрафакту, використання елементів недобросовісної конкуренції, низькою соціальною відповідальністю суб’єктів комерції та низькою правосвідомістю споживачів. Ця ситуація потребує глобального переформатування та суттєвого впливу з боку держави, який базується на приведенні діючого законодавства у відповідність з європейським.
    В Форумі прийняли участь представники держави, бізнесу, громадських організацій, юридичних компаній. Учасники констатували критичну необхідність позитивних змін в сфері захисту споживачів, оскільки спостерігається руйнування «білого сектору» економіки. Зокрема, були висвітлені та обговорені проблемні питання та перспективи самого незахищеного та нерегульованого сектору економіки – e-commerce.
Впровадження системи саморегулювання захисту прав споживачів в Україні, в центрі якої свідомий споживач та добросовісний бізнес, стане запорукою успіху. Роль держави, як законодавця та контролюючого органу, в провадженні системної політики захисту споживачів є неоціненною. 
Наприкінці події робочою групою Міністерства юстиції України презентовано проект розробки цифрової платформи спрямованої на уніфікований захист прав споживачів із застосуванням досвіду європейських колег.
    Першим віце-прем’єр-міністром України С.Кубівом та іншими представниками держави запропоновано тісну співпрацю за для участі в оптимізації законодавства про захист прав споживачів з юридичною спільнотою, представниками бізнесу та безпосередньо із споживачами. Залучення державою всіх сторін до обговорення актуального питання є запорукою ефективної роботи та отримання позитивних результатів.
 
FacebookTwitterLinkedin
Задать вопрос
1000 максимум символов