В Електронному суді реалізовано новий сервіс
Завдяки Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами” в Електронному суді реалізовано сервіс надсилання сторонам електронних виконавчих документів, а також можливості їх пред’явлення до виконання в електронній формі. Зокрема, для можливості відправки електронного виконавчого документа до Електронного кабінету стягувача та боржника достатньо створити в АСДС виконавчий документ та накласти на нього кваліфікований електронний підпис судді.
16 вересня запрацюють оновлені збори за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності
16 вересня набуває чинності постанова Кабінету Міністрів від 15 серпня 2023 року № 859 «Про внесення змін до Порядку сплати зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності»
Постановою передбачено, зокрема:
З 5 вересня 2023 року Міністерство цифрової трансформації додало в Дію функцію шерингу студентського квитка.
Шеринг документів через Дію спрощує та пришвидшує надання послуг за студентським квитком. Відтепер за допомогою даної функції, можливо зареєструватися в університетській системі або створити персональний кабінет на освітніх ресурсах.
Як працює шеринг студентського?
Щоб підключити шеринг документів, установа (організація) має бути офіційно зареєстрована в Україні, не мати зв’язків із росією та білоруссю та мати право запитувати копії документів.
Для консультації та підбору оптимального використання функції шерингу документів можливо звернутися до команди Дії в телеграм: @DiiaStart.
14 вересня 2023 року Генеральний прокурор Андрій Костін та Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан повідомили, що у Києві розпочав роботу польовий офіс Міжнародного кримінального суду.
Польовий офіс Міжнародного кримінального суду в Україні є найбільшим представництвом МКС (ICC) за межами Гааги.
Передбачається, що робота цього Офісу підвищить ефективність та оперативність реагування на злочини, які Росія продовжує щодня вчиняти проти України та українців.
З 6 вересня 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції запустило Єдиний портал повідомлень викривачів
Єдиний портал повідомлень викривачів – це спеціальний ресурс, що забезпечує анонімне надсилання повідомлень працівниками організацій про корупцію в їхніх структурах – інформація викривачів оперативно надсилається її керівникам або уповноваженим підрозділам (особам) з питань запобігання та виявлення корупції, а також до спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції (НАЗК, НАБУ, Нацполіції, органів прокуратури).
Будь-яка особа, якій стала відома інформація про корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення, може повідомити про це на Порталі.
Однак не кожен може набути статус викривача. Особа вважається викривачем за сукупності таких умов:
У разі відсутності хоча б однієї з вищевказаних умов особа вважається заявником.
Розмір винагороди становить 10% від грошового розміру предмета корупційного кримінального правопорушення, або від завданого державі збитку, але не може бути більшою за 3000 мінімальних заробітних плат, встановлених на час вчинення такого правопорушення.
Умовою для отримання винагороди є статус викривача у кримінальному провадженні.
Винагорода виплачується за результатами судового розгляду після ухвалення судом обвинувального вироку, що набрав законної сили коштом Держбюджету органами державного казначейства.