Адвокати АО «ДЕГА Партнерз» захистили інтереси ВІЛО Україна в суді у спорі щодо стягнення з постачальника газу суми переплати за спожитий газ

Команда адвокатів судової практики АО «ДЕГА Партнерз» за головування Радника Об’єднання, к.ю.н., адвоката Бродської Катерини захистила інтереси ВІЛО Україна (Позивача) в господарському суді у спорі щодо стягнення з постачальника газу (Відповідача) суми переплати за спожитий газ у розмірі 500 000 грн. 

В судовому процесі, незважаючи на позицію Відповідача щодо відсутності зобов’язань по оплаті заявленої до стягнення суми у зв’язку із відсутністю між сторонами угоди про припинення основного Договору, стороною Позивача було доведено:

  • факт укладання додаткової угоди про припинення Договору з постачання газу, а також обґрунтовано наслідки припинення правовідносин між сторонами спору;
  • виникнення зобов’язання Відповідача повернути Позивачу переплату за спожитий газ;
  • обґрунтованість застосування штрафних санкцій за невиконання грошових зобов’язань, а також відсотків річних та інфляційних втрат.

Судом окрім іншого було відхилено заперечення Відповідача щодо неукладеності додаткової угоди про припинення Договору на постачання газу (у зв`язку з тим, що на ній відсутній відбиток печатки Товариства з обмеженою відповідальністю «Віло Україна»), оскільки проставлення відбитку печатки не є обов`язковим елементом при укладенні правочину. Більш того, судом зазначено, що особа, яка не проставила відбиток печатки (Товариство з обмеженою відповідальністю «Віло Україна»), не заперечує факт укладення вказаної додаткової угоди, з огляду на що будь-які заперечення Відповідача з цього приводу є безпідставними.

Німецький концерн WILO — один із провідних світових виробників енергоощадного насосного обладнання для промислового, муніципального і побутового водопостачання, опалення та водовідведення. Історія концерну розпочалася ще в 1872 році, а сьогодні WILO — це понад 60 представництв у світі та 7600 співробітників. В Україні представництво WILO було засноване в 1998 році, а з 2012 року відкрито власний офіс у с. Чайки Київської області.