Адвокати АО «ДЕГА Партнерз» захистили в суді інтереси ВІЛО Україна у спорі щодо стягнення з постачальника газу суми переплати за спожитий газ

Команда адвокатів судової практики АО «ДЕГА Партнерз» за головування Радника Об’єднання, к.ю.н., адвоката Катерини Бродської захистила в господарському суді інтереси ТОВ «ВІЛО Україна» (Позивача) у спорі щодо стягнення з постачальника газу (Відповідача) суми переплати за спожитий газ у розмірі 500 000 грн.

У судовому процесі, незважаючи на позицію Відповідача щодо відсутності зобов’язань по оплаті заявленої до стягнення суми у зв’язку із відсутністю між сторонами угоди про припинення основного Договору, стороною Позивача було доведено:

  • факт укладення додаткової угоди про припинення Договору з постачання газу та аргументовано наслідки припинення правовідносин між сторонами спору;
  • виникнення зобов’язання Відповідача повернути Позивачу переплату за спожитий газ;
  • обґрунтованість застосування штрафних санкцій за невиконання грошових зобов’язань, а також відсотків річних та інфляційних втрат.

Судом, з-поміж іншого, було відхилено заперечення Відповідача щодо неукладення додаткової угоди про припинення Договору на постачання газу (у зв’язку з тим, що на ній відсутній відбиток печатки ТОВ «ВІЛО Україна»), оскільки проставлення відбитку печатки не є обов’язковим елементом при укладенні правочину.

До того ж судом було зазначено, що особа, яка не проставила відбиток печатки (ТОВ «ВІЛО Україна»), не заперечує факт укладення вказаної додаткової угоди з огляду на те, що будь-які заперечення Відповідача з цього приводу є безпідставними.

Німецький концерн WILO — один з найбільших виробників енергоощадного насосного обладнання для промислового, муніципального і побутового водопостачання, опалення та водовідведення. Історія концерну розпочалася ще у 1872 році, а сьогодні WILO — це понад 60 представництв та 7600 співробітників по всьому світу. Українське представництво WILO було засноване в 1998 році, а вже 2012 року у нього з’явився власний офіс – у с. Чайки Київської області.