Кінцеві бенефіціарні власники та новий закон. Як дотриматися всіх вимог та уникнути відповідальності?

28.04.2020 р. набув чинності Закон України №361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Кабінет Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом зобов’язаний прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації положень цього Закону, зокрема це стосується і нормативно-правового акту, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

Закон зобов’язує всіх юридичних осіб подати державному реєстратору оновлену інформацію про кінцевих бенефіціарних власників (далі по тексту – КБВ) та структуру власності компанії протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

Отже, найближчим часом, а саме до 28.07.2020 Кабінетом Міністрів України буде затверджено відповідний акт. І лише після цього розпочнеться відлік часу (три місяці) для надання юридичними особами відомостей про КБВ.

Значна кількість засновків українських компаній зареєстрована поза межами України. Таким юридичним особам  необхідно готуватись більш ретельно. Доведеться готувати комплексний пакет документів, у т.ч. завчасно запитувати необхідну інформацію та підтверджуючі документи у материнської компанії – нерезидента, за  необхідності апостилювати та перекладати документи, нотаріально засвідчувати  копії документів, що ідентифікують фізичну особу-нерезидента.

! Виходячи з того, що станом на 01.05.2020 кількість юридичних осіб в Україні перевищувала 1,3 млн., рекомендуємо не гаяти час і вже запитувати документи та інформацію у материнських компаній нерезидентів про КБВ.

Законом передбачено застосування штрафних санкцій від 17 000 до 51 000 гривень за неподання відомостей про КБВ.

Питання щодо прийняттянормативно-правового акту, яким буде затверджена форма та зміст структури власності, тримається на контролі командою ЮК «ДЕГА Партнерз».

З метою дотримання вимог, зазначених в Законі України №361-IX та уникнення відповідальності, АО «ДЕГА Партнерз» пропонує комплекс юридичних послуг щодо опрацювання та подачі всіх необхідних документів у т.ч.:

  • надання опитувального листа про КБВ та збір необхідних даних та документів;
  • забезпечення оперативного погодження надання відомостей та документів про материнську компанію та її КБВ, а також організація перекладу та легалізації необхідних документів (в разі якщо учасником та/або КБВ є особа-нерезидент) відповідно до вимог Закону;
  • розробка проекту довіреності на виконання від імені Довірителя необхідних дій;
  • заповнення та подання за погодженням та від імені Довірителя всіх необхідних форм документів.

В разі виникнення додаткових запитань будемо раді надати необхідні консультації.