Команда АО «ДЕГА Партнерз» взяла участь у зустрічі з представниками Бюро економічної безпеки України

3 квітня 2024 року наша команда взяла участь у зустрічі, організованій Європейською Бізнес Асоціацією з представниками Бюро економічної безпеки України, зокрема, в.о. директора Бюро Андрієм Пащуком.

Під час зустрічі обговорювались стратегії боротьби з тіньовим ринком, зокрема підакцизної продукції, і співпраця митних та органів БЕБ у цьому аспекті, а також питання притягнення до кримінальної відповідальності за порушення прав на ТМ та кримінальні переслідування за наявності податкових спорів.

Керуючий партнер Костянтин Гамкрелідзе та Старший партнер Ігор Дерев’янко мали змогу поставити важливі питання, які турбують український, а також іноземний бізнес в Україні, зокрема:

  • Чи відомо Бюро про проблему присутності на ринку України величезної кількості заборонених до введення в обіг товарів (відповідно до Технічного регламенту щодо вимог до екодизайну для обігрівачів приміщень та комбінованих обігрівачів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1184 від 27.12.2019 року)?

Враховуючи, що фахівці БЕБ у своїй роботі керуються ст.227 Кримінального Кодексу України, Андрій Пащук запевнив, що усіх необхідних заходів для протидії незаконному обігу товарів буде вжито та пообіцяв включити це питання до плану заходів за результатами зустрічі.

  • Чи існує методологія виявлення злочинної складової в контексті протидії збуту «сірого» імпорту та контрафакту в мережі Інтернет (ст.212 Кримінального Кодексу України)?

На жаль, представники Бюро не змогли якісно відповісти на поставлене запитання.

І хоча БЕБ вказав на брак кадрів, ресурсів, а також завантаженість судової системи, ми не засмучені цією зустріччю, а, навпаки, раді, що у такий непростий час органи влади зацікавлені у підтримці взаємодії з бізнесом.


Докладніше про зустріч читайте за посиланням.