Скасування блоку податкових накладних

Адвокати DEGA Partners успішно захистили інтереси підприємства громадського харчування в суді у спорі з податковими органами щодо блокування податкових накладних.

Підставою для блокування була хибна позиція податківців про те, що «Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій».

У судовому порядку адвокати DEGA Partners спростували вказану позицію, посилаючись на:
  1. Не надання контролюючим органом належної мотивації при віднесенні спірних податкових накладних до категорії «ризикові».
  2. Не визначення контролюючим органом конкретного критерію ризиковості при блокуванні податкових накладних
  3. Не надання платнику податків контролюючим органом конкретного переліку документів, необхідних для реєстрації спірних податкових накладних в ЄРПН, що обмежило право платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів для реєстрації спірних накладних за вичерпним переліком, а не будь-яких на власний розсуд.
  4. Не спростування зупиненням реєстрації податкових накладних факту здійснення платником податків господарських операцій, що підтверджується тільки первинними документами.

Судовим рішенням блокування податкових накладних визнано незаконним та скасовано.

Над проектом працювали Старший Партнер, адвокат Костянтин Гамкрелідзе та Адвокат практики судового представництва Катерина Дордочкіна.

Вітаємо Клієнта з відновленням порушеного права!