Захист ділової репутації

АО «ДЕГА ПАРТНЕРЗ» успішно захистила інтереси іноземної компанії-виробника дитячого харчування для дітей хворих на фенілкетунорію (Велика Британія) в суді у справі про захист ділової репутації.

Іноземна компанія, власник торговельної марки, вимушена була звернутися до суду за захистом ділової репутації через поширення друкованого видання, яке містить недостовірну інформацію негативного характеру відносно продукції під торговельною маркою, власником  якої є Позивач, на конференції серед широкого кола невизначених осіб.

Винятковістю цього спору стало те, що фізичні особи, які зазначені авторами цього друкованого видання, під час судового розгляду заперечували своє авторство, а відомості про особу, яка є видавцем або яка відповідала за друк видання, взагалі відсутні.

Адвокатами АО «ДЕГА Партнерз» окрім іншого були успішно застосовані положення авторського права щодо презумпції авторства, згідно з якою авторство визнається юридично достовірним доти, поки не буде доведено зворотне, та доведено в суді наявність матеріально-правової презумпції авторства відповідачів.

В результаті суд підтримав правову позицію адвокатів АО «ДЕГА Партнерз» у даному спорі та визнав інформацію, викладену у друкованому виданні:

  • недостовірною та такою, що має негативний характер та завдає шкоди діловій репутації юридичної особи-нерезидента;
  • такою, що оприлюдненою з відомостями, що дискредитують продукцію,  яка випускається під Торговельною маркою, власником якої є іноземна компанія.

Рішенням суду Відповідачі зобов’язані:

  • спростувати інформацію, викладену у друкованому виданні, шляхом оприлюднення протягом 5-ти робочих днів на головній сторінці веб-сайту  Відповідача та на сторінці у мережі Фейсбук  повного тексту судового рішення із заголовком «СПРОСТУВАННЯ».

Також, Відповідачам заборонено розповсюджувати (поширювати) будь-яким способом друкований тираж видання   та подальше його тиражування до усунення порушеного немайнового права юридичної особи-нерезидента.

Над проектом працювали Старший Партнер, адвокат Костянтин Гамкрелідзе та Адвокат практики судового представництва Катерина Дордочкіна.

Вітаємо Клієнта з відновленням порушеного права!