Щотижневий дайджест 11-15.08.2023

12 серпня було прийнято Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо встановлення строку мораторію на проведення податкових перевірок. 

Основним завданням альтернативного законопроекту є збереження дії мораторію на податкові перевірки та продовження його дії на період до 31 грудня року, в якому відбудеться припинення або скасування воєнного стану.

Відповідно, прийняття проекту Закону та його реалізація забезпечить гідні умови для подальшого здійснення підприємницької діяльності, ефективного розвитку підприємства в умовах військової агресії та відновлення економіки в майбутньому, після завершення війни.

Цей законопроект запропоновано парламентарями, оскільки, на їхню думку, скасування мораторію на податкові перевірки стане початком занепаду підприємництва в Україні.


11 серпня прийнято проект Закону України про внесення змін до статті 23 Закону України «Про громадські об’єднання» щодо окремих питань забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансову звітність громадських об’єднань.

Метою даного законопроекту є запровадження прозорого механізму звітності осіб, які входять до складу вищих органів управління, інших органів управління громадських об’єднань зі статусом юридичної особи, а також створених ними юридичних осіб (товариств, підприємств) в частині доходів та видатків, підвищення відкритості в їх діяльності.

Отже, законопроектом пропонується внести відповідні зміни до статті 23 Закону України «Про громадські об’єднання», яким зобов’язати керівників та осіб, які входять до складу вищих органів управління, інших органів управління громадських об’єднань зі статусом юридичної особи, а також створених ними юридичних осіб (товариств, підприємств), подавати щорічно до 1 квітня звітного року інформацію про доходи та майно, для оприлюднення на офіційному вебпорталі Центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері податків, за формою та у порядку, який затверджується Кабінетом Міністрів України.

У випадку, якщо даний законопроект буде прийнято, то громадські організації, які не бажають розкривати зазначену інформацію (про доходи та майно), можуть перейти на загальну систему оподаткування та отримувати статус підприємства, створеного для отримання прибутку.