Захист авторського права в цифрову епоху. Власникам сайтів на замітку!

Що робити, якщо ваш контент, продукт або товар використовують інші сайти в мережі Інтернет? Захистити ваш бізнес від цифрової крадіжки авторського контенту або копіювання та незаконного використання атрибутів вашого бренду (таких як логотип, авторські зображення та тексти) допомагають директиви Закону DMCA.

Що ж таке DMCA?

Digital Millennium Copyright Act (DMCA) – це Закон США «Про авторське право в цифрову епоху», яким визначено механізми захисту авторських прав від незаконного використання в мережі Інтернет.

Одна з найпопулярніших пошукових систем Googlе у всьому світі, знаходиться в правовому полі США.

Правовою основою механізмів захисту авторських прав, які передбачає Google є вказаний Закон DMCA.

З метою виконання вимог DMCA, компанія розробила та впровадила систему скарг на контент, який порушує авторські права.

Правовласники можуть направити скаргу в письмовому вигляді, через спеціальну форму скарг Googlе. Рекомендована форма скарга має відповідати положенням, передбаченим в п. 512 DMCA, зокрема:

  • твори, авторські права на які порушуються;
  • посилання на сторінки, на яких незаконно використано контент;
  • пошукові запити, згідно яких Googlе робить посилання на ці сторінки, а також URL-адреса таких сторінок в пошуковій видачі;  
  • контакті дані для зв’язку з правовласником;
  • підтвердження добросовісності заяви (скарги);
  • тощо.

Після отримання коректно заповненої скарги, пошукова система Google блокує доступ до сторінок сайту порушника із веб-пошуку.

Інтернет ресурсам, які протиправно використовують контент автора необхідно розуміти наслідки розгляду скарги DMCA – сторінка сайту видаляється із індексу або сервісу пошукової системи Google упродовж доби, після підтвердження протиправного розміщення (використання) контенту.

Замість запитуваної сторінки буде поінформовано, що доступ заблоковано у зв’язку порушенням авторських прав.

Про обмеження доступу до матеріалів, видалення із індексу або сервісу пошукової системи Google, відразу ж повідомляється власник сайту, який протиправно використав контент автора.

З огляду на викладене, з метою уникнення повного або часткового блокування роботи, власникам та адміністраціям сайтів рекомендуємо детально перевіряти інформацію, якою заповнюється контент ресурсу.

Також, власникам творів вживати вичерпних правових механізмів щодо припинення протиправного використання авторських та суміжних прав, у т.ч. шляхом подання скарги DMCA в Google.